10 darmowych narzędzi SEO od Google 2021

10 darmowych narzędzi SEO od Google [2022]

17 listopada, 2021

Jeśli zastanawiasz się czy darmowe narzędzia SEO istnieją, rozpocznij poszukiwania od narzędzi dostarczanych przez samą wyszukiwarkę, w której chcesz się pozycjonować. O to 10 najlepszych narzędzi SEO od Google i to całkowicie za darmo (albo całkowicie nie za pieniądze).

Są wśród nas osoby, które próbują na własną rękę opanować zagadnienia SEO. Z masą dostępnych informacji z darmowych blogów, SEO może wydawać się całkiem realne do wykonania samodzielnie. Oczywiście, realne jeśli dysponujemy wolnym czasem, dużą ilością wolnego czasu – pomysły, testy, wdrożenia, testy, case’y, pomysły…

Żeby choć trochę ułatwić sobie życie na starcie musisz uświadomić sobie jedno: Wiedza o SEO jest za darmo oraz narzędzia SEO też są za darmo i to bliżej niż myślisz. Jeśli zamierzasz poświęcić się bez reszty na zdobywaniu coraz wyższych pozycji w wyszukiwarce Google, sprawdź najlepsze zestawienie najlepszych darmowych narzędzi SEO w 2022.

Darmowe narzędzia SEO od Google

SEO Analytics Tools

Pierwsze na liście znajduje się darmowe narzędzie do zwiększania skuteczności w wyszukiwarce, a mianowicie Google Search Console.

Google Search Console

Darmowe narzędzia seo Google Search Console Logo
Google Search Console

Narzędzia i raporty dostępne w Search Console pozwolą Ci mierzyć ilość ruchu pochodzącego z Google, rozwiązywać problemy i sprawić, że Twoja strona będzie się świetnie prezentować w wynikach wyszukiwania.

Zacznij już teraz: https://search.google.com/search-console

Jeśli Search Console jest Ci obce, koniecznie zobacz

Przewodnik po GSC

Google Analytics

Darmowe narzędzia seo Google Analytics Logo
Google Analytics

Darmowe narzędzie do analizy statystyk serwisu www. Aby móc z niego w pełni korzystać wystarczy na stronie internetowej zaimplementować fragment kodu JavaScript ręcznie lub przy wykorzystaniu innego darmowego narzędzia jakim jest Google Tag Manager.

Zacznij już teraz: http://analytics.google.com/

SEO Keyword Research Tools

Google Adwords Keyword Planner

Darmowe narzędzia seo Google Adwords Keyword Planner Logo
Google Adwords Keyword Planner

Dzięki temu darmowemu narzędziu możesz odkryć nowe słowa kluczowe związane z Twoją działalnością internetową, jak również zobaczyć prognozy liczby wyszukiwań, które mogą przynieść, jak również szacunkowy koszt kierowania na nie reklam.

Zacznij już teraz: https://ads.google.com/aw/keywordplanner/home

Darmowe narzędzia seo Google Trends Logo
Google Trends

Darmowe narzędzie online, które analizuje popularność najczęściej wyszukiwanych zapytań w wyszukiwarce Google w różnych regionach i językach. Witryna wykorzystuje wykresy do porównania wolumenu wyszukiwania różnych zapytań w czasie.

Zacznij już teraz: https://www.google.com/trends

SEO Improvement Tools

Google Tag Manager

Darmowe narzędzia seo Google Tag Manager Logo
Google Tag Manager

To bezpłatny system zarządzania tagami, który umożliwia szybkie i łatwe aktualizowanie kodów śledzenia i powiązanych fragmentów kodu, czyli tagów, w witrynie internetowej lub aplikacji mobilnej. Po dodaniu małego wycinka kodu Menedżera Tagów do projektu, możesz łatwo i bezpiecznie wdrożyć ustawienia analityki i pomiaru tagów za pomocą interfejsu użytkownika opartego na przeglądarce internetowej.

Zacznij już teraz: https://www.google.com/tagmanager/

Google PageSpeed Insights

Darmowe narzędzia seo Google PageSpeed Insights Logo
Google PageSpeed Insights

Kolejne bezpłatne narzędzie online, dzięki któremu w łatwy sposób zidentyfikujesz najlepsze praktyki wydajnościowe i największe problemy jakie obecnie posiada Twoja strona internetowa. PSI dostarcza sugestie dotyczące optymalizacji witryny oraz ogólne wytyczne na przyspieszenie jej działania.

Zacznij już teraz: https://developers.google.com/speed/pagespeed/insights/

Google Mobile-Friendly Test

Darmowe narzędzia seo Google Mobile-Friendly Test Logo
Google Mobile-Friendly Test

Jedno z narzędzi wewnętrznych Google Search Console wyciągnięte poza nawias. Bezpłatne narzędzie do testowania optymalizacji mobilnej pozwala szybko i łatwo sprawdzić, czy strona w Twojej witrynie jest responsywna na urządzeniach mobilnych.

Zacznij już teraz: https://search.google.com/test/mobile-friendly

Google Rich Results Test

Darmowe narzędzia seo Google Rich Results Test Logo
Google Rich Results Test

Dzięki temu darmowemu narzędziu w łatwy sposób sprawdzisz czy umieszczone na Twojej stronie uporządkowane dane strukturalne są zaimplementowane prawidłowo. Test wyników z elementami rozszerzonymi odbywa się przez podanie pełnego adresu URL strony do przetestowania lub przy pomocy dowolnego fragmentu kodu.

Zacznij już teraz: https://search.google.com/test/rich-results

Google Disavow Tool

Darmowe narzędzia seo Google Disavow Tool Logo
Google Disavow Tool

Jak już pewnie wiesz, nie wszystkie linki są złe. Oczywiście również nie wszystkie linki są dobre. Jeśli w trakcie nauki metodą prób i błędów dojdziesz do wniosku, że przesadziłeś, nie martw się. Dzięki kolejnemu wbudowanemu narzędziu w Search Console możesz powiedzieć Google’owi, które linki ma zapamiętać jako te złe i nie chcesz mieć z nimi nic wspólnego. Tu uwaga: jeśli nie wiesz jak prawidłowo użyć tego narzędzia, lepiej je zostaw, no chyba że wiesz lepiej ?!

Zacznij już teraz: https://search.google.com/search-console/disavow-links

SEO Additional Tools

Google Business Profile

Darmowe narzędzia seo Google Business Profile Logo
Google Business Profile

Google Profil Firmy (dawniej Google Moja Firma) to kolejne bezpłatne narzędzie do zarządzania informacją jaka pojawia się w Google o firmach i organizacjach, zarówno w Wynikach Wyszukiwania jak i w Mapkach Google. Skorzystaj z narzędzia i daj się znaleźć potencjalnym klientom. Zweryfikuj firmę, dodaj wizytówkę i zawalcz o dobre pozycje w lokalnych wynikach.

Zacznij już teraz: https://www.google.com/intl/en/business/

Podsumowanie

Mam nadzieję, że powyższa lista darmowych narzędzi seo od Google będzie Twoim podstawowym zestawem narzędzi, wraz z którymi zaczniesz rozwijać swoje kompetencje SEO. Lista nie jest zamknięta, a sam Google co jakiś czas informuje nas o uruchomieniu nowego lub o wygaszeniu starego, które przestaje być wspierane na rzeczy innych bardziej dopasowanych narzędzi do bieżących wymagań, jakie stawia nam ruch z wyszukiwarek.

Brak komentarzy
prev
Leave a comment