Analytics Fridays - Odcinek 1 - 3 czasy wdrozenia GA4

3 czasy wdrożenia GA4

6 stycznia, 2023

Google Analytics 4 to jedna z 3 tajemnic digitalowego świata w ostatnich latach. Według mnie, dwie pozostałe to: Consent Mode i SEO. Z racji, że Consent Mode i SEO można wyjaśnić jednym stwierdzeniem: „To zależy” zostawię je w spokoju na jakiś czas.

Wpadam z krótką zajawką tego o czym ostatnie miesiące czytam, słucham, myślę, czyli:

Co z tą Analityką ?

I przychodzę z pomysłem, że moje przemyślenia mogą kogoś zainspirować do zgłębienia tematu, co Wy na to ? obserwujcie hashtagi #ga4beginners i #analyticsfridays będę tu wpadał (mam nadzieję co tydzień) i tworzył kolekcję wpisów z których z czasem powstanie szersze opracowanie na łamach Infinity Group.

Większość z Was zapewne ma już wdrożone GA4 i śpi spokojnie – super, jednak czy podstawowa konfiguracja GA4 zapewnia spokojny sen ? Sprawdźmy to.

Ważna data to 1 lipca 2023. To wtedy Google zgasi światło w GA3, zostawiając jeszcze na kilka miesięcy dostęp do danych i historycznych raportów. Nie byłoby powodów do pośpiechu gdyby nie fakt, że po 1 lipca 2023 żadne dane w GA3 się nie zapiszą, więc o porównaniach rok do roku możecie pomarzyć.

W obecnej chwili należy skupić się na jednym ważnym aspekcie: od 1 lipca 2022 powiększa się dziura w danych porównawczych i za rok nie będziemy mogli porównać się do obecnie zebranych danych ponieważ GA3 i GA4 nie są ze sobą kompatybilne.

O tym co zrobić ? jak żyć ? W kolejnym odcinku!


FAQ


Analytics Fridays. Odcinek-1 – 3 czasy wdrożenia GA4

Obejrzyj wideo:


Lista odnośników do serii o GA4:

Jeden komentarz
prev next
Leave a comment